Menu

Projektowanie wnętrz

Dom to najważniejsze miejsce na świecie, dlatego tak istotne jest, aby jego wnętrze było dobrze zaplanowane, spełniało swoje funkcje w zależności od stylu życia i sprzyjało upodobaniom. Jednakże nie jest to takie proste. Wykończenie mieszkania stanowi duże wyzwanie, któremu trzeba podołać jeżeli decydujemy się na zakup nieruchomości w stanie surowym czy zakup lokalu z rynku wtórnego wymagającego gruntownego remontu. Często jest to również przedsięwzięcie jakiemu musimy stawić czoła w przypadku posiadanego już mieszkania, które chcemy urządzić od podstaw według nowoczesnych trendów i dostosować je do aktualnych potrzeb. Planując tego typu prace przeglądamy katalogi odnośnie aranżacji wnętrz i oferty sklepów, ale zawsze warto sięgnąć po pomoc profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak wydobyć walory i potencjał mieszkania w zgodzie z indywidualnymi preferencjami. Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wiedzy i doświadczenia Morgan Interior Design.

Jeżeli kogoś interesuje projektowanie wnętrz Częstochowa będzie idealnym miejscem poszukiwań – to właśnie w tym mieście działa Morgan Interior Design. Częstochowa i okolice są głównym obszarem, w którym pracuje projektant wnętrz, ale możliwia jest współpraca z inwestorami z całego kraju.

W kwestii takiej jak projektowanie wnętrz Częstochowa oferuje kompleksową ofertę poprzez Morgan Interior Design. Usługi dostosowywane są do konkretnych oczekiwań. Projektanci szanują zdanie klientów i poszukują dla nich idealnych rozwiązań. Poniżej wyjaśniamy czym jest projektowanie wnętrz i co się wiąże z tą usługą.

Na czym polega usługa projektowania wnętrz?

Morgan Interior Design przygotowuje projekty wnętrz 3D i zestawienia materiałów ze wskazaniem dostępności w danych sklepach. W tym celu projektant wnętrz omawia z inwestorem wymagania i estetykę, później przeprowadza inwentaryzację i rozczytuje plany wnętrza, a następnie wykonuje projekt i konsultuje proponowane rozwiązania, aby w pełni dopasować projekt do potrzeb i oczekiwań inwestora. Przygotowany komplet dokumentów przekazywany jest klientowi do realizacji projektu lub w przypadku dalszej współpracy w ramach usługi projektowania wnętrz w Częstochowie z nadzorem autorskim, biuro projektowe odpowiada za kontynuację prac dostawców i wykonawców, aż do momentu oddania gotowego wnętrza.

Co znajduje się w projekcie wnętrza?

Projekt wnętrza przedstawiany jest w formie wizualizacji 3D oraz w postaci rzutu poziomego z wymiarami. Projekt obejmuje poszczególne elementy:

  • podział podłóg;
  • podwieszane sufity;
  • punkty świetlne;
  • układ płytek;
  • ewentualne zmiany w układzie ścian;
  • zabudowa kuchni, szafy wnękowe i inne meble;
  • dobór kolorystyki i materiałów (farby, tapety, drewno, kamień itd.);
  • inne ważne elementy dla danego wnętrza (schody, kominek itd.).

Po zakończeniu prac nad projektem, projektant przygotowuje skompletowaną teczkę zawierającą wizualizację 3D, rysunki z zaznaczeniem kluczowych elementów i listy dobranych produktów do kupienia w sklepach.

Kiedy warto skorzystać z usługi projektowania wnętrz?

Usługa projektowania wnętrz z Częstochowy jest odpowiednia dla osób, które myślą o urządzeniu nowego wnętrza (domu, mieszkania lub lokalu dla biznesu). Ta usługa jest także doskonałym rozwiązaniem w przypadku planowanego generalnego remontu posiadanej nieruchomości lub zakupu lokalu z rynku wtórnego i chęci jego dostosowania do przyszłych mieszkańców.

Należy pamiętać, że w przypadku wyboru samego projektu bez nadzoru autorskiego potrzebne jest doświadczenie w wykończeniu wnętrz, aby bez problemu poradzić sobie z zagadnieniami, jakie pojawiają się w trakcie realizacji projektu. Taka usługa najlepiej sprawdza się w przypadku osób współpracujących ze sprawdzonymi firmami budowlanymi.

Dla osób, które chcą zaoszczędzić dużą ilość czasu na zajęcia związane z wykończeniem wnętrza, w tym koordynacją dostawców i wykonawców, wygodniejsza będzie współpraca w ramach projektowania wnętrz z nadzorem autorskim. Taka forma współpracy jest szczególnie skierowana dla osób, które nie mają wystarczającego czasu, aby dopilnować wszystkich prac związanych z inwestycją lub inwestycja realizowana jest z dala od miejsca zamieszkania. Wówczas projektanci ustalają indywidualnie z klientem zakres usługi i sprawują nadzór nad inwestycją, aż do momentu zakończenia prac w budynku.

Jaki jest koszt usługi projektowania wnętrz?

Zazwyczaj stosuje się rozliczenie na podstawie stawki za metr kwadratowy projektowanej powierzchni. Aby poznać proponowane stawki i sprawdzić jakie usługi świadczą projektanci w ramach opłaty zapraszamy do kontaktu z Morgan Interior Design.

Więcej informacji

Jeżeli zainteresowała Państwa usługa projektowania wnętrz z Częstochowy, prosimy o kontakt z Morgan Interior Design – telefonicznie, e-mailowo lub osobiście. Chętnie wyjaśnimy co dokładnie znajduje się w projekcie i jakie korzyści otrzymają Państwo w ramach współpracy z nami. Więcej informacji o tym, co jeszcze możemy dla Państwa przygotować można znaleźć klikając w zakładkę Oferta, gdzie podany jest zakres prac w ramach wszystkich aktualnie świadczonych usług.

Salon wg projekt wnętrza z CzęstochowyProjektowanie wnętrza salonu w CzęstochowieProjektowanie wnętrz Częstochowa - salon

 

 

Architekt wnętrz Częstochowa
Aranżacja wnętrz Częstochowa
Dekoracja wnętrz Częstochowa
Elewacje budynków