Menu

Dekoracja wnętrz

Czasem nawet najmniejsze dodatki mogą uatrakcyjnić wnętrze. Dzięki dekoracjom możemy nadać pomieszczeniu świeżego blasku. Wykorzystując elementy dekoracyjne możemy też bez prac remontowych stworzyć nowy klimat i całkowicie zmienić charakter wnętrza. Dekoracja wnętrza jest niezwykle ważna dla odpowiedniego odbioru całości. Musi pasować do stylu w jakim wykończone jest pomieszczenie –  nowoczesnym, klasycznym, glamour, skandynawskim, industrialnym prowansalskim, rustykalnym czy innym. Odpowiednio wykonana sprawia, że ostatecznie uzyskujemy przestrzeń, która jest spójna, komfortowa, modna, a ponadto odpowiada indywidualnym potrzebom. W pewnym sensie pomysły na dekoracje wnętrz są wszędzie wokół nas. Możemy inspirować się tym co nas otacza i mieć szeroko otwarte oczy na kolory, wzory, materiały i faktury. Możemy czerpać z rozwiązań zastosowanych w różnych wnętrzach. Możemy też przeglądać magazyny i portale o wystroju wnętrz czy oglądać programy telewizyjne. Jednakże, dekoracja wnętrz nie jest tak prostym zadaniem, jak z pozoru może się wydawać. Trzeba sobie uzmysłowić czego oczekujemy i mieć do tego właściwe wyczucie… i tutaj natrafiamy na problemy natury estetycznej. Próbujemy udekorować wnętrze, jednak często wybrane dodatki nie pasują do wcześniej zastosowanych elementów i zaburzają ogólną koncepcję.

Na czym polega dekorowanie wnętrz?

Przy dekorowaniu wnętrz nie można być zbyt powściągliwym, gdyż nie uzyskamy wtedy odpowiedniego efektu, ale nie można też działać ze zbyt dużym rozmachem. Trzeba pamiętać o zachowaniu harmonii. Dekoracja powinna być idealnie wyważona, co nie jest proste, gdyż nawet jeden przedmiot za dużo potrafi zepsuć estetykę wnętrza. Oczywiście najlepsze dekoracje do takie, które dostosowane są do potrzeb mieszkańców i odzwierciedlają ich osobowość. Dekorując wnętrze możemy sprawić, że będzie ono przytulne, subtelne, eleganckie, pobudzające do działania, pełne artystycznego wyrazu… i tak dalej. Istotne jest nie tylko wybranie odpowiednich elementów dekoracyjnych, ale także ich właściwe zaaranżowanie. Należy trzymać się symetrycznego wzorca, ale nie może też być nudno. Dużym wyzwaniem w dekoracji wnętrz w Częstochowie i nie tylko, może okazać się nie tylko mały metraż, ale też nietypowy rozkład czy niski sufit. Naprawdę trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

Bezcenna okazuje się konsultacja z profesjonalnym dekoratorem. Ekspert w dziedzinie designu posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie zalecanej palety kolorów, odpowiednich wzorów czy faktur i właściwej mieszanki materiałów. Potrafi także rozpoznać wysokiej jakości produkty. Dzięki temu jest w stanie wyciągnąć z wnętrza jego potencjał i uczynić go jedynym w swoim rodzaju. Profesjonalny dekorator jest na bieżąco ze światowymi trendami w zakresie wystroju wnętrz i umie je przełożyć na potrzeby swojego klienta, tworząc funkcjonalną przestrzeń zgodną z aktualnymi kierunkami projektowymi. Dekorator dostarczy także wartościowych wskazówek dotyczących tego, co najlepsze dla małych i dużych powierzchni. Ma ku temu nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale przede wszystkim wyobraźnię będącą głównym źródłem oryginalnych pomysłów. Dzięki współpracy z dekoratorem ostateczny efekt będzie uwzględniał osobiste preferencje i oczekiwania.

Jeżeli kogoś interesuje dekoracja wnętrz Częstochowa może zaproponować najlepsze rozwiązanie – to właśnie tu znajduje się Morgan Interior Design. Częstochowa i jej okolice są głównym obszarem, w którym realizujemy nasze usługi, ale działamy na terenie całego kraju. Usługa dekoracji wnętrza obejmuje pomoc przy rearanżacji lub stylizacji nowej przestrzeni. Projekt obejmuje przede wszystkim dobór dodatków dekoracyjnych (poduszki, dywany, narzuty itp.), propozycję aranżacji okiennej (rolety, żaluzje, karnisze, firany, zasłony), dobór dekoracji ściennej (tapety, obrazy, lustra itp.), propozycję oświetlenia we wnętrzu oraz dobór kwiatów.

Jak wygląda współpraca z dekoratorem wnętrz?

Dekorator ustala z klientem istotne szczegóły dotyczące oczekiwań klienta oraz przedstawia swoją koncepcję pojmowania danej przestrzeni. Konsultacja stanowi dopełnienie wizji dekoratora. Zapoznanie się z pomieszczeniem i rozmowa pozwalają na podjęcie pierwszych kroków w doborze dodatków. Zdanie klienta jest bardzo ważne przy pracy nad ostatecznych wyglądem wnętrza, dlatego realizacja ustalonego na początku planu przebiega w ścisłym porozumieniu. W ten sposób można uzyskać udany efekt, który spełnia indywidualne oczekiwania. Jeżeli chodzi o usługę taką jak dekoracja wnętrz Częstochowa oferujemy kompleksową ofertę.

Zakres prac w ramach usługi dekorowania wnętrz:

  • wizyta dekoratora we wnętrzu do udekorowania,
  • ocena stylu w jakim jest wnętrze,
  • rozmowa z klientem i ustalenie oczekiwań,
  • dobór odpowiednich dodatków,
  • zakup elementów dekoracyjnych (zakupy mogą być wykonane przez klienta wraz z dekoratorem lub samodzielnie przez dekoratora na życzenie klienta),
  • odpowiednia aranżacja zakupionych elementów dekoracyjnych we wnętrzu.

Więcej informacji

Jeżeli zainteresowała Państwa usługa dekoracji wnętrz w Częstochowie i okolicach, zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się co możemy przygotować. Przedstawimy indywidualną ofertę i proponowaną formę rozliczenia. Więcej informacji na temat zakresu usług świadczonych przez Morgan Interior Design z siedzibą w Częstochowie znajduje się w zakładce Oferta

 

dekoracje wnętrza pokoju dziecięcegoJasny pokój pokój dziecięcy Kids

Architekt wnętrz Częstochowa
Aranżacja wnętrz Częstochowa
Dekoracja wnętrz Częstochowa
Elewacje budynków